Lingių k., Priekulės sen. LT-96355 Klaipėdos raj.
+370 640 41006
sbguboja@gmail.com

Apie bendriją

Geografija

Sodininkų bendrija „Guboja“ įsikūrusi Lingių kaime, Priekulės seniūnijoje, Klaipėdos rajone. Nuo Klaipėdos centro bendrija nutolusi 17 km, o nuo Priekulės – 4 km.

Iš pietų bendriją supa Kintų girininkijos miškas. Vakaruose bendrija ribojasi su SB „Dituva“, rytuose su keliu Klaipėda-Priekulė ir geležinkeliu Klaipėda-Šilutė, šiaurėje su pagrindiniu įvažiavimu į Dituvos sodus – Turgaus gatve.

Klaipėdos raj. valdybos Žemėtvarkos tarnyba 1993-12-10 patikslino bendrijos užimamus plotus, kuriuos sudaro: kolektyvinių sodų sklypai – 47.42 ha, žali plotai – 3.51 ha, melioracijos kanalai – 4.91 ha, keliai ir šalikelės – 10.34 ha, priešgaisriniai tvenkiniai – 1.72 ha.

Sodų bendrija „Guboja“ vertinama kaip rami, graži, patogiai pasiekiama teritorija.

Istorija

1988 m. birželio 14 d. potvarkiu Nr. 121 p-3  LTSR Ministrų Taryba suteikė 80.4 ha žemės sklypą kolektyviniam sodui steigti. Klaipėdos  rajono vykdomasis komitetas 1988 m. gruodžio 29 d. išdavė valstybinį žemės naudojimo teisės aktą Klaipėdos miesto vykdomajam komitetui, kuris suteikė žemę Klaipėdos medvilnės gamybinio susivienijimo „Trinyčiai“ darbininkų ir tarnautojų kooperuotos sodininkų bendrijos kolektyviniam sodui „Guboja“.

Sklypas buvo apleistas, apaugęs krūmais, supelkėjęs, todėl buvo nenaudojamas ir dirvonavo.

Pirmasis SB „Guboja“ pirmininkas buvo Vilius Viederis.  Jam vadovaujant buvo parengtas kolektyvinio sodo „Guboja“ generalinis planas, suformuoti sklypai, numatytos gatvės, pakloti keliai, iškasti priešgaisriniai tvenkiniai, numatytos rekreacinės zonos. Jo rūpesčiu sodininkų bendrijos teritorija buvo aptverta  tvora, atlikti bendrijos elektrifikavimo darbai.

Daugumą žmonių, įsigijusių žemės sklypus, vienijo noras turėti savo žemės lopinėlį su nameliu. Sodų sklypus gavę žmonės buvo jauni, dirbo negailėdami savo sveikatos ir laiko: toks buvo didžiulis noras turėti savo nuosavą sodą, jame – žydintį medį, kvepiančią gėlę, saldų vaisių ar šviežią daržovę. Todėl ilgainiui per sunkų darbą sklypai tapo įdirbtų daržų, žydinčių gėlių, pavasarį apsipilančių žiedais, rudenį svyrančių nuo gausaus derliaus, vaismedžių subrendusiais sodais.